WITAMY W NOWYM ROKU PRZEDSZKOLNYM 2023/2024

WYDARZENIA Z NASZEGO PRZEDSZKOLA:

1. Wycieczka do lasu.

"Nadchodzi jesień" - to kolejny temat  realizowany przez dzieci w przedszkolu. W związku z tym przedszkolaki ze wszystkich grup naszego oddziału udały się do pobliskiego lasu w poszukiwaniu Jesieni. Dzieci odnalazły ją przede wszystkim w dużej ilości grzybów rosnących w lesie, w postaci żołędzi znalezionych pod drzewami czy chociażby w pierwszych spadających liściach.

2. Dzień Przedszkolaka.

W drugiej połowie września, tj. 20, obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Również w naszym przedszkolu dzieci ze wszystkich grup obchodziły ten dzień. Przedszkolaki w ramach zajęć uczestniczyły więc w wielu wesołych zabawach, konkursach i tańcach bawiąc się ze swoimi kolegami z grupy. Oprócz wspólnej zabawy na dzieci czekał w tym dniu mały słodki poczęstunek oraz medal "Super Przedszkolaka" przypominający im o ich święcie.

3. "Jestem sobie przedszkolaczek" - pasowanie na przedszkolaka.

Dzień 31 października był bardzo wyjątkowy dla naszych najmłodszych przedszkolaków. Na ten właśnie dzień dzieci z grupy młodszej przygotowały wspaniały występ. Podczas tego występu recytowały wierszyki, śpiewały piosenki i tańczyły. Występ wypadł wzorowo, co było dowodem na to, że wszystkie dzieci są już gotowe do przyjęcia do grupy przedszkolnej. Dlatego, jak tradycja każe pani Dyrektor przystąpiła do pasowania nowoprzyjętych dzieci na przedszkolaków. Na pamiątkę tego wyjątkowego dnia wszystkie dzieci otrzymały medale i pamiątkowe dyplomy, a także zapozowały do wspólnych zdjęć.

4. "Przedszkolaki dla Niepodległej" - śpiewanie Hymnu Państwowego.

W naszym przedszkolu, jak co roku w przeddzień Święta Niepodległości (10.11) odbyło się uroczyste odśpiewanie Hymnu Państwowego. Wcześniej podczas zajęć dzieci z wszystkich grup przedszkolnych, dowiedziały się, jak ważny jest to dzień dla każdego Polaka, a także przypomniały sobie, co to są symbole narodowe. Każde dziecko wykonało też dla siebie kokardę narodową, a następnie o godzinie 11:11 wraz z wychowawczyniami i wszystkimi pracownikami przedszkola, z pełną powagą odśpiewały Hymn Narodowy. Jak zawsze mogliśmy liczyć na pomoc rodziców, którzy zadbali o odświętny strój dla swoich dzieci.

5. "IGRASZKI SMOKA"  - TEATRZYK.

16.11 do naszego przedszkola zawitał bajkowy świat. Przedszkolaki miały możliwość obejrzenia spektaklu w wykonaniu aktorów z Teatru Lalek "Pinokio". Bohaterem bajki był sympatyczny Smok Teodor, który poprzez swoje liczne przygody próbował przekazać dzieciom jak ważne jest poczucie humoru i to że często trzeba też umieć śmiać się z samego siebie. Inną ważną sprawą, którą zajął się smok była higiena i dbanie o zęby. Bolące zęby nie są niczym miłym i przed tym ostrzegał dzieci sympatyczny smok.

Cute cartoon smoka Fototapeta • Fototapety skrzydło, bajki, smok |  myloview.pl

6. Wizyta Pana Policjanta.

"Bezpieczeństwo" - to coś bardzo ważnego w codziennej opiece nad dziećmi. O tym, jak dbać o własne bezpieczeństwo dzieci mogły dowiedzieć się podczas spotkania z policjantem. Naszą placówke odwiedził p. A. Panek - policjant z Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Dzieci poznały zasady bezpieczeństwa w przedszkolu, na placu zabaw, w czasie poruszania się po chodniku, na przejściu dla pieszych, . Omówione zostały zasady zachowywania się względem nieznajomych czy podczas spotkania z agresywnym zwierzęciem (pozycja żółwia).  Pan policjant zaprezentował swoje zawodowe atrybuty: kamizelkę, pałkę, krótkofalówkę, czapkę kajdanki i radiowóz.

Kreskówka Rysunek Policjanta | Premium Wektor

7. "MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA"

W  poniedziałek 20 listopada w przedszkolu obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Przedszkole stwarza warunki aby dzieci mogły nabywać kompetencje społeczno - moralne takie, które umożliwią im funkcjonowanie w szerszej społeczności. Dba również o to, aby wychowankowie mieli świadomość istnienia własnych praw. Istnieje stała potrzeba uświadamiania dzieciom, jak również ludziom dorosłym praw dziecka. By uczcić ten ważny dla dzieci dzień oraz utrwalić nabyte wiadomości, przedszkolaki po omawianiu swoich praw i obowiązków, wykonywały rysunki,  plakaty dotyczące powyższego tematu.

8. "DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA".

W dniu 24 listopada wszystkie dzieci z naszego przedszkola uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Tego dnia dzieci opowiadały o swoich maskotkach, słuchały czytanych bajek o misiach, bawiły się w starego niedźwiedzia oraz tańczyły ze swoimi  misiami przyniesionymi z domu w rytm piosenek o tych pluszowych bohaterach. Ten dzień wywołał u dzieci wiele uśmiechów i  radości. Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe święto zostanie w  wspomnieniach dzieci na długi czas. Mimo wielu bardziej atrakcyjnych, coraz nowocześniejszych zabawek moda na pluszowe misie nie przemija.

9. "ZABAWA  ANDRZEJKOWA".

Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała niezwykłą moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne Andrzejki to ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się dzieci  ze swoimi wychowawczyniami  z poszczególnych grup  w ostatni dzień listopada. Specjalne rekwizyty  przepowiadały dzieciom przyszłość. Dzieci z entuzjazmem uczestniczyły w wspólnej zabawie - odbyło się wielkie wróżenie z kolorowych kart, butów, cyferek, monet wrzucanych do miski z wodo oraz lanego wosku.  Czas pomiędzy wróżbami  urozmaicały zabawy przy piosenkach z repertuaru dziecięcego.

10. SPOTKANIE Z TWÓRCĄ LUDOWYCH ZABAWEK Z DREWNA.

11. "SPOTKANIE ZE ŚW. MIKOŁAJEM.

12. PIECZEMY PIERNIKI.

13.TEATRZYK "PIOTRUŚ PAN" W MCK W LEŻAJSKU.

14. ŚWIĘTUJEMY "DZIEŃ BABCI I DZIADZIA"

15. ZABAWA KARNAWAŁOWA.