Aktualności Kadra przedszkolna Informacje o oddziale Rada rodziców

Oddział Górska

WITAMY W NOWYM ROKU PRZEDSZKOLNYM

2018/ 2019

Wydarzenia z naszego przedszkola:

1. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane zostały zabawy i mini dyskoteka dla dzieci.  Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie przy muzyce, rozwiązywały quizy i rywalizowały w konkurencjach sportowych. Było wesoło i kolorowo. Wykonały również ,,Odznakę Przedszkolaka" oraz przypomniały sobie o swoich prawach, a także o obowiązkach czyli Kodeksie dobrego zachowania.

2. PLAC ZABAW Z NOWYM SPRZĘTEM OGRODOWYM

Nowe zabawki na  placu zabaw nie tylko przyciągają wzrok, ale są też źródłem radości, relaksu, aktywnego odpoczynku oraz nabywania sprawności ruchowych naszych przedszkolaków.

3. DZIEŃ ZWIERZĄT W PRZEDSZKOLU

Święto zwierząt obchodzone jest 4 października. To dobry czas do powtórki tematu ,,Zwierzęta wokół nas" oraz do przypomnienia podstawowych zasad jak pomagać i  opiekować  się   zwierzętami.   Grupa      ,, Maluszków " wybrała się na spacer tropem zwierząt. Zwierzątka, które udało im się spotkać to : piesek i kury smiley, o szerszej grupie zwierząt dzieci rozmawiały w przedszkolu.

4. SPOTKANIE Z HAJDI

Dnia 10 października dzieci 6 - letnie gościły w swojej grupie nietypowego gościa, którym był pies Hajdi, pod opieką właścicieli p. Katarzyny i Tomasza Wróbel, rodziców Emilii. Hajdi mogła pochwalić się swoimi umiejętnościami i  ,, mądrością", która była zaskakująca dla dzieci, ale również dla dorosłych. Państwo Wróblowie przeprowadzili z przedszkolakami zajęcia z dogoterapii, które zaktywizowały dzieci w różnych sferach rozwoju.                                                                                         Pan Tomasz przeczytał również bajkę w ramach programu ,, Cała Polska Czyta Dzieciom." Zajęcia były bardzo ciekawą lekcją dla wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że Hajdi wkrótce nas odwiedzi ponownie.

5. ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM PODŁOGI INTERAKTYWNEJ - 12.10.2018

Podłoga interaktywna jest ,,magicznym wirtualnym dywanem", po którym dzieci poruszają się uczestnicząc w ten sposób w grach i zabawach edukacyjnych. Dzieci ingerują w tok gry, za pomocą ruchów rękami lub nogami. Zabawa i nauka z  wykorzystaniem podłogi interaktywnej rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo - ruchową, pobudza wyobraźnię,  spostrzegawczość i szybkość reakcji.

6. WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŁAŃCUCIE

Dnia 17 i 19 października odbyła się wycieczka 3,4 - latków i 4,5- latków do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić nową siedzibę Policji. Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach. Przedszkolaki zwiedziły policyjne korytarze, niektóre pomieszczenia, w których pracują policjanci min.: pokój zgłoszeń, pokoje okazań, pokój przesłuchań, sale odpraw. Pan policjant w trakcie opowiadania o swojej pracy, pokazał dzieciom przedmioty potrzebne im w pracy oraz pozwolił  dzieciom założyć niektóre elementy stroju policyjnego. Artakcją okazały się policyjne radiowozy.                                                                           Wycieczka do Komendy Policji przyniosła wszystkim wiele radości. DZIĘKUJEMY!

7. SPACER PO PARKU

Dnia 19 października dzieci 5,6 - letnie po wycieczce w Komendzie Policji, odwiedziły również park znajdujący się wokół Zamku w Łańcucie. Przedszkolaki mogły podziwiać piękną złotą jesień oraz z daleka zobaczyć piękną budowlę, która niestety w chwili obecnej jest w remoncie.  Zaciekawienie dzieci pałacem było bardzo duże. Na pewno w to miejsce jeszcze powrócimy, aby w pełnej okazałości zobaczyć ten piękny zabytek.