Przedszkole w Żołyni

 

Nawigacja

Aktualności Kadra przedszkolna Informacje o oddziale Rada rodziców

Oddział Zakącie

Aktualności

WITAMY

W NOWYM ROKU PRZEDSZKOLNYM

2018/2019

 

Hej dziewczyny i chłopaki, choć wakacje wspaniałe były już niestety się skończyły.                                   

A teraz z uśmiechem przedszkole witamy bo nowy rok szkolny zaczynamy!                                              

Ołówki przygotowane, kredki zastrugane, główki wypoczęte a buzie zawsze uśmiechnięte!  

 

 

          

 

 

smileyWydarzenia z naszego przedszkola:smiley

 

„ZAKŁADAMY PRZEDSZKOLNY OGRÓDEK” - 21.09.2018r.

Z inicjatywy rodziców z grupy starszej przedszkolaki wraz z nauczycielkami założyły przedszkolny ogródek. Dzieci posadziły cebulki: tulipanów, krokusów i żonkili, które mamy nadzieję, że zakwitną wiosną i wszyscy będziemy podziwiali  ich piękne barwy.

 

Cebulki kwiatowe zostały ufundowane przez pana Krzysztofa Kosiora, za co serdecznie dziękujemy!!!

Spotkanie z dogoterapeutką Panią Dorotą Kołcz oraz suczką Megi - 25.09.2018r.

Naszych przedszkolaków odwiedził miły gość suczka Megi wraz ze swoją opiekunką, panią Dorotą Kołcz. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem oraz  co pies lubi, a czego należy unikać w kontaktach z nim. Dzieci zapoznały się z charakterystycznymi akcesoriami dla psa takimi jak: smycz, obroża, miska, karma itp. Megi zaprezentowała kilka zabaw oraz pochwaliła się swoimi umiejętnościami, za które dostawała smakołyki. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami  i pogłębić kontakt przez podejście do psa i odpowiednie pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami  przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa . Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Spotkanie z Megi było dla dzieci spontaniczną nauką i jednocześnie wspaniałą zabawą, która dała im wiele radości.

https://przedszkole-zolynia.edupage.org/files/szarik.jpg

 

Wycieczka starszaków do lasu - 28.09.2018r.

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody  przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasku. Dzieci z uśmiechem i zachwytem oglądały świat roślin i zwierząt oraz zbierały dary Pani Jesieni. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat lasu, nazywały drzewa oraz przypomniały zasady właściwego zachowania się w lesie. Dzieci wracały do przedszkola z radością i uśmiechem oraz darami lasu, które wzbogaciły nasz kącik przyrody.

https://przedszkole-zolynia.edupage.org/elearn/pics/text/text_text3/7b9d6b49da89744fa38bc853a191fe8210420ee6

 

Zajęcia z podłogą interaktywną 11.10 2018r.

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z interaktywną pomocą dydaktyczną „Magiczny dywan”. Jest to multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Gry wspomagają u dzieci koncentrację uwagi, wprowadzają w proces logicznego myślenia, kształtują poczucie rytmu oraz procesy pamięciowe. Dzieci przeżyły wspaniałą przygodę podczas korzystania z tego urządzenia.

 

Wycieczka do Komendy Policji -

19.10.2018r.

 

Dnia 19.10.2018r. odbyła się wycieczka przedszkolaków do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Dzieci miały okazję zwiedzić nową siedzibę Policji. Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom wziąć i obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Dzieci najbardziej były zafascynowane radiowozami policyjnymi. Po wizycie wielu z maluszków zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.

Spacer po parku w Łańcucie

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła nas do spaceru po parku w Łańcucie. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas.

Zajęcia z udziałem rodziców -19.10.2018r.

 

W tym dniu w grupie starszej odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Były to zajęcia z zakresu aktywności ruchowej i zdrowotnej „Wesoła gimnastyka – zabawy i ćwiczenia ruchowe”. Celem zajęć było rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej poprzez zabawy ruchowe z wykorzystaniem typowych i nietypowych przyborów gimnastycznych. Dzieci pochwaliły się swoją sprawnością ruchową, umiejętnością rytmicznego poruszania się, orientacją w schemacie ciała a przede wszystkim zdyscyplinowaniem i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo własne i innych.

 Rodzice z dumą i radością patrzyli jak ich dzieci pokonują kolejne zadania. Był to mile spędzony czas, który posłużył integracji dzieci i dorosłych. Dziękuję za udział w zajęciach i wspólną zabawę.

Anna Tabin

 

„Przedszkolaki dla Niepodległej”

Aby rozbudzić  w najmłodszych zainteresowanie Ojczyzną oraz kształtować poczucie dumy i przynależności narodowej przedszkolaki przygotowywały się do uroczystych obchodów Święta Niepodległości. Pierwszym etapem było wspólne stworzenie Kodeksu Małego Patrioty, w którym zostały zamieszczone zasady obowiązujące małego Polaka. Następnie dzieci wykonały Plakat dla Niepodległej, gdzie zostały zamieszczone symbole narodowe oraz obrazy kojarzące się z 11 listopada. Świętowanie Dnia Niepodległości nie mogło odbyć się bez odśpiewania hymnu. Nasze przedszkole wzięło udział w „Rekordzie dla Niepodległej”. 9 listopada o godz. 11.11 razem z rodzicami przedszkolaki z powagą i w postawie na baczność odśpiewały cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Wspólnie śpiewało nas 74 osoby. Na zakończenie została najważniejsza uroczystość pod hasłem „Przedszkolaki dla Niepodległej” ( 13 listopada ). Wszystkie 6-latki z Przedszkola w Żołyni wzięły udział w uroczystej akademii w DK w Żołyni. Dzieci recytowały wiersze i śpiewały piosenki o naszej Ojczyźnie. Przedstawiły najważniejsze informacje o odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Rodzice, dziadkowie i zaproszeni goście z podziwem i dumą patrzyli na małych patriotów, bo dzieci pokazały, że są „Polką i Polakiem, dziewczynką fajną i chłopakiem, kochamy Polskę z całych sił, chcemy byś również kochał ją i ty…”

 

Spotkanie z "Mobilną Filharmonią" 21.11.2108r.

Filharmonia   Mobilna   zaprezentowała  dla   dzieci     koncert ,, 100 lat dla Niepodległej," wypełniony pieśniami patriotycznymi.  Przedszkolaki utrwaliły znajomość symboli narodowych i wspólnie z muzykami odśpiewały Mazurka Dąbrowskiego.  Pokazały również, jak maszeruje wojsko w rytmie granej piosenki. Zobaczyły jak wyglądał strój ułanów i piechurów oraz czapka rogatywka i kapelusz podhalański. Chętne dzieci mogły spróbować gry na puzonie. Dzieci z zachwytem słuchały pięknej muzyki, za którą podziękowały wspaniałymi brawami. 

 

Dzień Pluszowego Misia - 23.11.2018r.

W tym dniu w naszym przedszkolu  królował pluszowy miś. Przedszkolaki w wyjątkowo uroczysty sposób świętowały Dzień Pluszowego Misia, bo "czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś". W przedszkolu jak co roku święto pluszowego misia jest obchodzone bardzo szczególnie. Tego dnia każde dziecko przynosi do przedszkola swojego najmilszego misia. W tym roku naszą uroczystość zaczęliśmy od przywitania wszystkich przedszkolaków i ich misiów, następnie bawiliśmy się przy misiowych przebojach, obejrzeliśmy prezentację multimedialną o znanych i lubianych misiach z dziecięcych bajek.
Wszystkie przedszkolaki odśpiewały misiom sto lat. Dzieci zaprezentowały swoje misie, opowiadały o nich.
Ciekawą atrakcją była też przygotowana fotobudka misiowa w której dzieci mogły zrobić sobie zdjęcie.
Uroczystość przebiegła w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze.

 Zabawa andrzejkowa 28.11.2018r.

W tym dniu dzieci mogły poszerzyć swoją wiedzę na temat zwyczajów tego święta. Następnie rozpoczęła się impreza w magicznym nastroju, w trakcie której towarzyszyły nam wróżki Pani Gosia i Pani Ania ( pracownice Gminnej Biblioteki Publicznej w Żołyni ) , które pomogły dzieciom w przepowiadaniu przyszłości.      Nasze „Andrzejki” były pełne radości, swobody i niespodzianek. Wszyscy uczestnicy byli uśmiechnięci i zadowoleni. Po andrzejkowych zabawach i tańcach przyszedł czas na małe słodkości dla wszystkich dzieci.

 

Teatrzyk "Komisarz Bryś" 28.11.2018r.

Dzieci oglądały teatrzyk pt. „Komisarz Bryś” w wykonaniu aktorów teatru „Bazyl” z Rzeszowa. Tytułowy bohater –piesek Bryś zaprowadził porządek na farmie babci i nauczył wszystkie zwierzęta zasad pieszego ruchu drogowego. Dzieci także  bardzo aktywnie uczestniczyły w teatrzyku przypominając numery alarmowe oraz nazywały niektóre znaki drogowe.

 

Święto Batalionu - 30.11.2018r.

 

Grupa starszaków miała okazję uczestniczyć w obchodach Święta Batalionu. Dzieci mogły zobaczyć samochody i sprzęt na jakim pracują na co dzień żołnierze. Zobaczyły również złożenie meldunku przez dowódców oraz przygotowanie żołnierzy do defilady.

 

"Czyste powietrze wokół nas"

Przedszkolaki z grupy starszej realizują projekt „Czyste powietrze wokół nas”. W związku z tym w trakcie zajęć zostały zapoznane z informacjami dotyczącymi ochrony środowiska, dowiedziały się, co to jest smog i jak z nim walczyć. Aby utrwalić zdobyte wiadomości z przedszkolakami spotkała się  Pani Magdalena Rogowska – Inspektor Ochrony Środowiska ( pracująca w Urzędzie Gminy w Żołyni ). Dzieci wysłuchały opowiadań: „Chory domek” i „Czystochmurek” na temat powstawania smogu. Wspólnie segregowały śmieci do odpowiednich worków oraz obrazki do „smutnej chmurki” i „wesołego słoneczka”. Spotkanie z Panią Madzią pozwoliło dzieciom utrwalić wiadomości dotyczące ochrony środowiska.

 

"Spotkanie z Mikołajem" - 4.12.2018r.

W tym dniu odwiedził nasze przedszkole długo oczekiwany gość, na którego dzieci czekają cały rok – pan w czerwonej czapeczce i z długą białą brodą czyli  Św. Mikołaj. Przybył wraz z pomocnikami Aniołkiem i Diabełkiem. Dzieci przywitały gościa wierszami i piosenkami. Mikołaj każde dziecko wziął na kolana przytulił i wręczył prezent, który wzbudzał w dzieciach niezwykłą ciekawość. Dzieci również miały prezent dla miłego Gościa koszyk pełen laurek.

 

Spotkanie z pielegniarką - 7.12.2018r.

W  naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z pielęgniarką i położną  panią– Edytą Wróbel - Kosior. Pani Edyta przygotowała dla dzieci wspaniałe zajęcia na temat „Jak wyleczyć Misia”. Zaproszona pielęgniarka przyniosła ze sobą różne akcesoria medyczne, które bardzo zaciekawiły dzieci oraz pomogły choremu Misiowi. Dzieci pracowały w małych zespołach, robiły zastrzyki misiom, oczyszczały ranki i przyklejały plasterki a także bandażowały. Przedszkolaki z pomocą pani Edyty spisały się dzielnie i pomogły chorym Misiom. Na koniec zrobiły sobie balony z rękawiczek higienicznych. Dziękujemy za mile spędzony czas, dobre rady i życzymy dużo zdrowia!

https://przedszkole-zolynia.edupage.org/elearn/pics/text/text_text3/f7a6d5f63051dc9d3878543d28af15c2f4ab171chttps://przedszkole-zolynia.edupage.org/elearn/pics/text/text_text3/f7a6d5f63051dc9d3878543d28af15c2f4ab171chttps://przedszkole-zolynia.edupage.org/elearn/pics/text/text_text3/f7a6d5f63051dc9d3878543d28af15c2f4ab171c