Aktualności Kadra przedszkolna Informacje o oddziale Rada rodziców

WITAMY

W NOWYM ROKU PRZEDSZKOLNYM

2018/2019

Hej dziewczyny i chłopaki, choć wakacje wspaniałe były już niestety się skończyły.

A teraz z uśmiechem przedszkole witamy bo nowy rok szkolny zaczynamy!

Ołówki przygotowane, kredki zastrugane, główki wypoczęte a buzie zawsze uśmiechnięte!

smileyWydarzenia z naszego przedszkola:smiley

„ZAKŁADAMY PRZEDSZKOLNY OGRÓDEK” - 21.09.2018r.

Z inicjatywy rodziców z grupy starszej przedszkolaki wraz z nauczycielkami założyły przedszkolny ogródek. Dzieci posadziły cebulki: tulipanów, krokusów i żonkili, które mamy nadzieję, że zakwitną wiosną i wszyscy będziemy podziwiali  ich piękne barwy.

Cebulki kwiatowe zostały ufundowane przez pana Krzysztofa Kosiora, za co serdecznie dziękujemy!!!

Spotkanie z dogoterapeutką Panią Dorotą Kołcz oraz suczką Megi - 25.09.2018r.

Naszych przedszkolaków odwiedził miły gość suczka Megi wraz ze swoją opiekunką, panią Dorotą Kołcz. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie i odpowiedzialnie postępować z psem oraz  co pies lubi, a czego należy unikać w kontaktach z nim. Dzieci zapoznały się z charakterystycznymi akcesoriami dla psa takimi jak: smycz, obroża, miska, karma itp. Megi zaprezentowała kilka zabaw oraz pochwaliła się swoimi umiejętnościami, za które dostawała smakołyki. Dzieci miały okazję przełamać lęk przed czworonogami  i pogłębić kontakt przez podejście do psa i odpowiednie pogłaskanie. Bezpośredni kontakt ze zwierzętami  przełamuje lęk, nieśmiałość , buduje poczucie bezpieczeństwa . Zajęcia te dostarczyły dzieciom wiele pozytywnej energii. Spotkanie z Megi było dla dzieci spontaniczną nauką i jednocześnie wspaniałą zabawą, która dała im wiele radości.

Wycieczka starszaków do lasu - 28.09.2018r.

Korzystając ze sprzyjającej, słonecznej pogody  przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do pobliskiego lasku. Dzieci z uśmiechem i zachwytem oglądały świat roślin i zwierząt oraz zbierały dary Pani Jesieni. Przedszkolaki utrwaliły wiadomości na temat lasu, nazywały drzewa oraz przypomniały zasady właściwego zachowania się w lesie. Dzieci wracały do przedszkola z radością i uśmiechem oraz darami lasu, które wzbogaciły nasz kącik przyrody.

Zajęcia z podłogą interaktywną 11.10 2018r.

W naszym przedszkolu odbyły się zajęcia z interaktywną pomocą dydaktyczną „Magiczny dywan”. Jest to multimedialne urządzenie przeznaczone do ćwiczeń, gier i zabaw ruchowych. Zabawa i nauka z jej wykorzystaniem rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo-ruchową, spostrzegawczość i szybkość reakcji. Gry wspomagają u dzieci koncentrację uwagi, wprowadzają w proces logicznego myślenia, kształtują poczucie rytmu oraz procesy pamięciowe. Dzieci przeżyły wspaniałą przygodę podczas korzystania z tego urządzenia.

Wycieczka do Komendy Policji -

19.10.2018r.

Dnia 19.10.2018r. odbyła się wycieczka przedszkolaków do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Dzieci miały okazję zwiedzić nową siedzibę Policji. Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachować się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach. Przedszkolaki miały okazję zobaczyć policyjne korytarze, większość pomieszczeń i wydziałów, w których pracują. W trakcie opowiadania o swojej pracy policjanci pozwolili dzieciom wziąć i obejrzeć przedmioty służące im do pracy. Dzieci najbardziej były zafascynowane radiowozami policyjnymi. Po wizycie wielu z maluszków zadeklarowało, że w przyszłości z pewnością wstąpią w szeregi policyjne.

Spacer po parku w Łańcucie

Jesień to piękna pora roku, pełna kolorów i cudownych widoków. Tegoroczna jesień jest wyjątkowo ciepła, dlatego też zachęciła nas do spaceru po parku w Łańcucie. Dzieci podziwiały park w jesiennej szacie, otaczającą przyrodę, rozpoznawały gatunki drzew, owoce i liście, które zbierały w celu wzbogacenia kącika przyrody. Park ten jest ozdobą miasta, gdzie można odpocząć, dotlenić się i na pewno miło spędzić czas.

Zajęcia z udziałem rodziców -19.10.2018r.

W tym dniu w grupie starszej odbyły się zajęcia z udziałem rodziców. Były to zajęcia z zakresu aktywności ruchowej i zdrowotnej „Wesoła gimnastyka – zabawy i ćwiczenia ruchowe”. Celem zajęć było rozwijanie ogólnej sprawności fizycznej poprzez zabawy ruchowe z wykorzystaniem typowych i nietypowych przyborów gimnastycznych. Dzieci pochwaliły się swoją sprawnością ruchową, umiejętnością rytmicznego poruszania się, orientacją w schemacie ciała a przede wszystkim zdyscyplinowaniem i odpowiedzialnością za bezpieczeństwo własne i innych.

Rodzice z dumą i radością patrzyli jak ich dzieci pokonują kolejne zadania. Był to mile spędzony czas, który posłużył integracji dzieci i dorosłych. Dziękuję za udział w zajęciach i wspólną zabawę.

Anna Tabin