• Akcje i projekty

• 1. Projekt „PIĘKNA NASZA POLSKA CAŁA”

Nasza placówka bierze udział w Międzynarodowym projekcie edukacyjnym "Piękna nasza Polska cała". Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci i młodzieży.

W ramach projektu nauczycielki i dzieci z grup starszych Przedszkola w Żołyni będą podejmować działania zgodnie z założeniami projektu  ( 20 zadań ) oraz przydzielonymi zadaniami ( każda grupa starsza Przedszkolna w Żołyni realizuje 4 zadania ).

Punkt Przedszkolny w Kopaniach Żołyńskich realizuje zadania jako oddzielna placówka.

Relacje z podejmowanych działań projektowych będą umieszczane  w Grupie Projektowej FB „Piękna Nasza Polska Cała", na stronie internetowej Przedszkola w Żołyni oraz na FB Przedszkola w Żołyni i FB Punktu Przedszkolnego w Kopaniach Żołyńskich .

2. Akcja "Nakręcanie się na pomaganie".

"NAKRĘĆ SIĘ NA POMAGANIE”, to akcja której celem jest zbiórka plastikowych nakrętek,  Przyłączyć mogą się WSZYSCY! Poinformujcie swoich znajomych, przyjaciół, członków rodziny, sąsiadów o naszej akcji.

Wrzucenie nakrętki do pudełka w naszym przedszkolu to mały krok ale pamiętajcie         w jedności siła i moc.

Przedszkole w Żołyni zbiera nakrętki dla 8- letniej Julii Józefara z Nowej Sarzyny, która choruje na bardzo rzadką chorobę genetyczną. Jeśli dowiemy się o innej osobie potrzebującej z naszej okolicy również jej przekażemy zebrane nakrętki.

Ciągle jeszcze są wśród nas anioły.

Nie mają wprawdzie skrzydeł,

lecz ich serce jest bezpiecznym portem

dla Wszystkich, którzy są w potrzebie.

Wyciągają ręce i proponują swoją przyjaźń…”

3. Akcja "WŁĄCZ ECO WYOBRAŹNIĘ"

Jest to ogólnopolski program edukacyjny dotyczący prawidłowego pozbywania się zużytych baterii. Ze względu na znaczenie edukacji ekologicznej we wpółczesnym świecie, program inicjuje szereg wartościowych działań, mających na celu zapoznanie dzieci z wybranymi problemami z zakresu ochrony środowiska naturalnego.

Program ten poprzez praktyczne działania zachęca dzieci do własciwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi oraz przekonuje do przyjaznych środowisku naturalnemu postaw i nawyków.

W placówkach znajdują się odpowiednio oznaczone pojemniki, do których należy wrzucać zużyte baterie. Zbiórka odbywa się przez cały rok.

PAMIĘTAJ!!!

Baterie to odpady niebezpieczne, dlatego przekaż je do recyklingu i bezpiecznej utylizacji.

4. Akcja "Cała Polska czyta dzieciom".

To kampania społeczna mająca na celu propagowanie codziennego czytania dzieciom.   Głośne czytanie uczy myślenia, rozwija język, pamięć i wyobraźnię, buduje i wzmacnia więź pomiędzy dorosłym a dzieckiem, zapewnia emocjonalny rozwój dziecka, pomaga w   wychowaniu, ułatwia naukę w szkole, kształtuje nawyk czytania i zdobywania wiedzy na całe życie. Jest najlepszą inwestycją w pomyślną przyszłość dziecka.

Chcąc podtrzymać i rozszeżyć zainteresowania literackie w naszym przedszkolu, w ramach tej akcji przedszkolakom czytają codziennie nauczycielki.

Zapraszamy wszystkich  do dalszego włączania się w kampanię ,,Cała Polska Czyta Dzieciom" poprzez codzienne czytanie  bajek w domu.

5. Projekt ,,Wspomaganie przedzszkola w rozwijaniu kompetencji kluczowych"

ogloszenia_-_kompetencje.docx