• Zamierzenia dyd. wych. - gr. mł.

•  Zamierzenia dydaktyczno-wychowawcze na miesiąc

Grudzień  2023r. w grupie 3,4-latków

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

1. Odwiedziny Mikołaja
          2.  Zima jest coraz bliżej.
          3.  Magia świąt.
          4.  Zabawki.

TREŚCI PROGRAMOWE:

I. Rozwijanie sprawności całego ciała. Nabywanie sprawności  manualnej. Rytmiczne poruszanie się przy muzyce. Rozwijanie umiejętności określania wielkości. Używanie określeń: wysoki, niski, długi, krótki. Przebywanie na świeżym powietrzu .Obserwowanie środowiska przyrodniczego. Rozwijanie reakcji na ustalone sygnały. Kształtowanie odruchu prawidłowej postawy. Dbanie o porządek na stanowisku pracy.

II. Zapoznanie z oznakami zimy. Rozwijanie mowy. Słuchanie wierszy, opowiadań, odpowiadanie na pytania dotyczące utworu  literackiego. Rozwijanie umiejętności matematycznych. Rozwijanie koordynacji  słuchowo-ruchowej. Budowanie z naturalnych materiałów (piasek, śnieg). Rozwijanie sprawności swojego ciała.

III. Rozwijanie mowy, zapoznanie z tradycjami świątecznymi. Rozwijanie umiejętności matematycznych. Rozwijanie poczucia rytmu. Kształtowanie nawyku prawidłowej postawy. Rozwijanie umiejętności koncentracji. Dzielenie się swoimi przeżyciami. Korzystanie z własnych zmysłów: rozpoznawanie      smaku, zapachu, słyszanych dźwięków.

IV.    Rozwijanie umiejętności skupiania uwagi na przedmiotach i treściach przekazywanych przez N. Zapoznanie z zabawkami z przeszłości. Integrowanie grupy. Rozwijanie sprawności ruchowej poprzez zabawy przy muzyce. Rozwijanie sprawności fizycznej. Kształtowanie nawyku prawidłowej postawy. Rozwijanie umiejętności plastycznych, pobudzanie kreatywności.