Aktualności Kadra przedszkola Informacje o oddziale Rada rodziców

Oddział Białobrzeska

WITAMY W NOWYM ROKU PRZEDSZKOLNYM 2018/2019

smileysmiley

WYDARZENIA Z NASZEGO PRZEDSZKOLA:

WYCIECZKA DO LASU- 28.09.2018R.

Dzisiejszego dnia dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrały się do pobliskiego lasu. Głównym celem tej wycieczki było poznanie walorów lasu, zwierząt zamieszukujących to środowisko, jak również zapoznanie z drzewami     i darami jakie otrzymujemy od lasu. Dzieci podczas wycieczki mogły wyruszyć na małe grzybobranie. Niestety po drodze spotykaliśmy tylko muchomory, które jak wszyscy wiemy nie mogą zagościć w naszych koszykach. Wszyscy wspólnie spacerowaliśmy i podziwialiśmy piękno jakie kryje za sobą las.

ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM PODŁOGI INTERAKTYWNEJ

Ostatnio w naszym przedszkolu zapewniliśmy naszym pociechom niebywałą aytakcję jaką była podłoga interaktywna, zwana również magicznym dywanem.W prostych słowach: jest to interaktywna pomoc dydaktyczna przeznaczona do zabaw ruchowych oraz różnego rodzaju gier edukacyjnych i ćwiczeń dla dzieci. Zapewnia zabawę połączoną z nauką, wpływa na pozytywny rozwój dużej motoryki, koordynacji wzrokowej, ruchowej, spostrzegawczość oraz szybkość reakcji. Dzięki tej pomocy dydaktycznej nasi wychowankowie świetnie się bawili, a przy tym zdobywali nowe wiadomości. Magiczny dywan to: „doskonały sposób na zaangażowanie dzieci w naukę poprzez zabawę”.

WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŁAŃCUCIE

Dnia 17 oraz 18 października przedszkolaki odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Łańcucie. Dzieci mogły zobaczyć nową siedzibę Policji, a w niej między innymi pokój zgłoszeń, pokoje okazań, pokój przesłuchania oraz sale odpraw. Pan Policjant w bardzo atrakcyjny sposób przedstawił dzieciom zadania, jakie musi spełnić każdy pracownik. Dodatkowo  opowiedział dzieciom o zagrożeniach jakie niesie życie. Pan Policjant również dał przestrogę przedszkolakom, by nigdy nie rozmawiały, ani nie odchodziły z obcymi osobami. Swój wykład urozmaicił przedmiotami, które są niezywkle ważne w pracy Policjanta, m.in.: kajdanki, latarki, kamizelki odblaskowe, krótkofalówki i wiele innych. Jednak największą atrakcją cieszyły się radiowozy, które czekały przed Komendą. Wiele dzieci po wizycie zdeklarowało chęć zostania dzielnym Policjantem. Dziękujemy !