Przedszkole w Żołyni

 

Nawigacja

Aktualności Kadra przedszkola Informacje o oddziale Rada rodziców

Oddział Białobrzeska

 

WITAMY W NOWYM ROKU PRZEDSZKOLNYM 2018/2019

smileysmiley

 

WYDARZENIA Z NASZEGO PRZEDSZKOLA:

 

WYCIECZKA DO LASU- 28.09.2018R.

Dzisiejszego dnia dzieci z naszego przedszkola wraz z opiekunami wybrały się do pobliskiego lasu. Głównym celem tej wycieczki było poznanie walorów lasu, zwierząt zamieszukujących to środowisko, jak również zapoznanie z drzewami     i darami jakie otrzymujemy od lasu. Dzieci podczas wycieczki mogły wyruszyć na małe grzybobranie. Niestety po drodze spotykaliśmy tylko muchomory, które jak wszyscy wiemy nie mogą zagościć w naszych koszykach. Wszyscy wspólnie spacerowaliśmy i podziwialiśmy piękno jakie kryje za sobą las. 

 

ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM PODŁOGI INTERAKTYWNEJ

Ostatnio w naszym przedszkolu zapewniliśmy naszym pociechom niebywałą aytakcję jaką była podłoga interaktywna, zwana również magicznym dywanem.W prostych słowach: jest to interaktywna pomoc dydaktyczna przeznaczona do zabaw ruchowych oraz różnego rodzaju gier edukacyjnych i ćwiczeń dla dzieci. Zapewnia zabawę połączoną z nauką, wpływa na pozytywny rozwój dużej motoryki, koordynacji wzrokowej, ruchowej, spostrzegawczość oraz szybkość reakcji. Dzięki tej pomocy dydaktycznej nasi wychowankowie świetnie się bawili, a przy tym zdobywali nowe wiadomości. Magiczny dywan to: „doskonały sposób na zaangażowanie dzieci w naukę poprzez zabawę”.

WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŁAŃCUCIE

Dnia 17 oraz 18 października przedszkolaki odwiedziły Komendę Powiatową Policji w Łańcucie. Dzieci mogły zobaczyć nową siedzibę Policji, a w niej między innymi pokój zgłoszeń, pokoje okazań, pokój przesłuchania oraz sale odpraw. Pan Policjant w bardzo atrakcyjny sposób przedstawił dzieciom zadania, jakie musi spełnić każdy pracownik. Dodatkowo  opowiedział dzieciom o zagrożeniach jakie niesie życie. Pan Policjant również dał przestrogę przedszkolakom, by nigdy nie rozmawiały, ani nie odchodziły z obcymi osobami. Swój wykład urozmaicił przedmiotami, które są niezywkle ważne w pracy Policjanta, m.in.: kajdanki, latarki, kamizelki odblaskowe, krótkofalówki i wiele innych. Jednak największą atrakcją cieszyły się radiowozy, które czekały przed Komendą. Wiele dzieci po wizycie zdeklarowało chęć zostania dzielnym Policjantem. Dziękujemy !

 

 

SPOTKANIE Z MISJONARKĄ Z BOLIWII- SIOSTRĄ BENEDYKTĄ

 W naszym przedszkolu mieliśmy przyjemność gościć misjonarkę z Boliwii- siostrę Benedyktę, która zajmuje się dziećmi w tamtej części świata. Siostra opowiedziała przedszkolakom o trudnym życiu jej podopiecznych. Misjonarka pokazała dzieciom Pismo Święte, które oprawione było w skórę lamy, ponadto przedstawiła zdjęcia, które wykonała w Boliwii. Siostra opowiedziała przedszkolakom, iż życie ich rówieśników jest bardzo trudne i cieżkie, ale pomimo to są szczęśliwe i radosne. Misjonarka zaśpiewała dla dzieci piosenkę w języku hiszpańśkim. Spotaknie z siostrą było bardzo pouczające i przyjemne za co serdecznie dziękujemy.

 

SPOTKANIE Z ZESPOŁEM LUDOWYM "DOLANY"

Jak co roku nasze przedszkole odwiedza regionalny zespól ludowy "Dolany". Jednak tym razem, nasze spotkanie miało nieco inny charakter, ponieważ zespół zaprezentował przedszkolakom pieśni patriotyczne upamiętniające odzyskanie przez Polskę Niepodległości. Dzieci wspólnie z zespołem odśpiewały uroczyście hymn "Mazurka Dąbrowskiego".

WSPÓLNE ŚPIEWANIE HYMNU NARODOWEGO "DZIEŃ DLA NIEPODLEGŁEJ"

Dnia 9 listopada 2018r. o godzinie 11:11 podbijaliśmy "Rekord dla Niepodległej". Właśnie tego dnia i o tej godzinie w całej Polsce zabrzmiał hymn Polski, również w naszym przedszkolu nie mogliśmy tego przegapić. Wszyscy oczekiwaliśmy wybicia właśnie tej godziny, by w naszej placówce móc spełnić swoj patriotyczny obowiązek i odśpiewać hymn. Łącznie udział w akcji wzięło 69 przedszkolaków, 9 pracowników przedszkola oraz 26 rodziców dzieci. Dzięki temu w naszym przedszkolu łącznie hymn odśpiewało 104 osoby. Dla wszystkich z nas, a z pewnością dla naszych przedszkolaków było to ogromne przeżycie i zaszczyt móc w tym uczestniczyć.

 

         ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI- UROCZYSTOŚĆ Z UDZIAŁEM DZIECI Z GRUPY STARSZEJ

Dnia 13.11.2018r. w GOK w Żołyni odbyla się uroczystość z okazji 100 lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość tę przygotowały przedszkolaki z grup starszych wraz ze swoimi wychowawczyniami. Na występ dzieci składały się wiersze, piosenki i uklady taneczne o charakterze patriotycznym. Dzieci uczciły w ten sposób pamięć wszystkich poległych bohaterów, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę i dzięki którym możemy żyć !

MOBILNA FILHARMONIA- ZAJĘCIA MUZYCZNE

Dnia 21.11.2018r w naszym przedszkolu odbyły sie zajęcia muzyczne pod hasłem "Mobilna Filharmonia". Koncert zaprezentowany został w wykonaniu muzyków grających na puzonie, trąbce, skrzypcach i akordeonie. Nasi goście zapoznali nas z nazwą instrumentów, a także sposobem grania na nich. Przedszkolaki same próbowaly zagrać na puzonie, okazało się, że nie bylo to zbyt proste zadanie. Koncert  miał charakter patriotyczny, wiązał się z obchodami 100 lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Dzieci wykazały się obszerną wiedzą związaną z tym tematem. Z zainteresowaniem słuchały żołnierskich pieśni, a na sam koniec wszyscy wspólnie wraz z orkiestrą odśpiewaliśmy hymn Polski.

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia, również w naszym przedszkolu obchodziliśmy ten dzień.  Dzieci tego dnia przyniosły do przedszkola  swoje pluszowe maskotki. Każde z nich opowiedziało o swoim pluszowym przyjacielu. Następnie dzieci wraz ze swoimi wychowawczyniami i pluszowymi przyjacielami bawili się, rozwiązując zagadki, quizy, czy też puzzle. Dzieci zostały zapoznane z historią powstania pluszowego misia.

Największą radość sprawiła dzieciom tzw. fotobudka, gdzie dzieci "zamieniły" się w misie. Każda grupa w przedszkolu wykonywała pracę plastyczną- maluszki wykonywały misia metodą origami, dzieci z grupy średniej swoje misie zdobiły farbami za pomocą paluszków, a dzieci starsze wyklejały kontury misia papierem kolorowym. Każdy przedszkolak otrzymał na koniec- Order Przyjaciela Pluszowego Misia. Ten dzień został spędzony bardzo miło i przyjemnie.

 

ZAJĘCIA OTWARTE "JESIENNE ZABAWY" - GRUPA STARSZA

W dniu 27.11.2018r., w grupie starszej odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców, które przeprowadziła nauczycielka Anna Czech. Tematem zajęć były "Jesienne zabawy" podczas, których dzieci mogły zaprezentować swoje umiejętności przed zaproszonymi rodzicami. Przedszkolaki podczas zajęć wykonywały różne jesienne zadania przygotowane przez 4 tajemnicze postacie (sowę, misia, nutkę oraz kredkę). Wśród zadań znalazły się: segregowanie jesiennych darów natury, dobieranie liści do owoców, jesienny quiz, matematyczne rachunki, układanie jesiennych rymów, tańce, piosenki i zabawy plastyczne. Dzieci jak zwykle z wszystkimi zabawami poradziły sobie doskonale.

WIZYTA PIELĘGNIARKI

Dnia 29.11.2018r. nasz oddział przedszkolny odwiedziła pielęgniarka- p. Jolanta Szpila, w związku z realizacją tematu kompleksowego o zdrowiu. Pani pielęgniarka wygłosiła dzieciom krótką pogawędkę nt. zasad zdrowego odżywiania, higieny oraz korzyści płynących z aktywnego trybu życia. Oprócz tego nasz gość krótko opowiedział dzieciom o pracy pielęgniarki, pokazał przybory niezbędne w pracy. Dzieci same mogły na sobie wykonać opatrunki, posłuchać bicia serca, czy zmierzyć ciśnienie. Na koniec spotkania dzieci wysłuchały bajki przeczytanej przez gościa, pt. "Moja przyjaciółka pielęgniarka" oraz otrzymały pamiątkę - odznaki dzielnego pacjenta.

ANDRZEJKI- 29.11.2018r.

Andrzejki to magiczny czas, kiedy każdy z nas może sprawdzić, czy spełnią się jego najskrytsze marzenia. Dlatego, jak co roku w naszym przedszkolu organizowana jest zabawa andrzejkowa, połączona z przebieraniem i konkursami. Dzieci ten dzień spędziły w atmosferze wspaniałej zabawy i niezapomnianych emocji.

WYJAZD DO JEDNOSTKI WOJSKOWEJ W RZESZOWIE

Dnia 30.11.2018r. dzieci z grupy starszej i średniej udały się na autokarową wycieczkę do Jednostki Wojskowej w Rzeszowie. Wycieczka ta była możliwa dzięki zaproszeniu pana Mirosława Bieleckiego, który pracuje w jednostce. W tym dniu odbył się dzień otwarty koszarów z uwagi na przypadające święto 25 - lecia 1. Batalionu Strzelców Podhalańskich. Dzieci podczas wycieczki mogły zobaczyć mnóstwo sprzętów wojskowych oraz pojazdów. Ponadto godne zaznaczenia były mundury żołnierzy. Ten pełen atrakcji dzień szybko minął, po czym przedszkolaki pełne wrażeń wróciły do przedszkola.

WITAJ ŚWIĘTY MIKOŁAJU...

Jak co roku- nasze przedszkole odwiedził długo oczekiwany gość - "Święty Mikołaj". Dzieci na tę miłą uroczystość czekały niecierpliwie cały rok. Mikołaj spotkał się z dziećmi z grupy młodszej, średniej i starszej. Przedszkolaki powitały gościa piosenkami i wierszami przygotowanymi na tę specjalną okazję. Każde dziecko otrzymało od Mikołaja piękne prezenty. Na pamiątkę każdy zrobił sobie zdjęcie z tym wyjątkowym gościem i z niiecierpliwością będzie czekał kolejny rok na ten wspaniały i magiczny dzień.

W ŚWIĄTECZNYM NASTROJU

Jak co roku zgodnie z naszą tradycją dzieci z naszego przedszkola wraz z nauczycielami przeżywały atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Najpierw było pieczenie pierników, a potem składanie sobie życzeń i dzielenie się opłatkiem. Nie zabrakło również śpiewania kolęd i degustacji upieczonych pierniczków. Wszyscy miło i przyjemnie wczuwali się w magiczny czas Świąt.