Przedszkole w Żołyni

 

Nawigacja

Aktualności Kadra przedszkolna Informacje o oddziale Rada rodziców

Oddział Górska

Aktualności

 

 

WITAMY W NOWYM ROKU PRZEDSZKOLNYM

2018/ 2019

 

 

Wydarzenia z naszego przedszkola:

 

1. DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

       20 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Z tej okazji w naszym przedszkolu zorganizowane zostały zabawy i mini dyskoteka dla dzieci.  Dzieci uczestniczyły we wspólnej zabawie przy muzyce, rozwiązywały quizy i rywalizowały w konkurencjach sportowych. Było wesoło i kolorowo. Wykonały również ,,Odznakę Przedszkolaka" oraz przypomniały sobie o swoich prawach, a także o obowiązkach czyli Kodeksie dobrego zachowania. 

         

2. PLAC ZABAW Z NOWYM SPRZĘTEM OGRODOWYM

             Nowe zabawki na  placu zabaw nie tylko przyciągają wzrok, ale są też źródłem radości, relaksu, aktywnego odpoczynku oraz nabywania sprawności ruchowych naszych przedszkolaków.


 

3. DZIEŃ ZWIERZĄT W PRZEDSZKOLU

           Święto zwierząt obchodzone jest 4 października. To dobry czas do powtórki tematu ,,Zwierzęta wokół nas" oraz do przypomnienia podstawowych zasad jak pomagać i  opiekować  się   zwierzętami.   Grupa      ,, Maluszków " wybrała się na spacer tropem zwierząt. Zwierzątka, które udało im się spotkać to : piesek i kury smiley, o szerszej grupie zwierząt dzieci rozmawiały w przedszkolu. 

4. SPOTKANIE Z HAJDI

       Dnia 10 października dzieci 6 - letnie gościły w swojej grupie nietypowego gościa, którym był pies Hajdi, pod opieką właścicieli p. Katarzyny i Tomasza Wróbel, rodziców Emilii. Hajdi mogła pochwalić się swoimi umiejętnościami i  ,, mądrością", która była zaskakująca dla dzieci, ale również dla dorosłych. Państwo Wróblowie przeprowadzili z przedszkolakami zajęcia z dogoterapii, które zaktywizowały dzieci w różnych sferach rozwoju.                                                                                         Pan Tomasz przeczytał również bajkę w ramach programu ,, Cała Polska Czyta Dzieciom." Zajęcia były bardzo ciekawą lekcją dla wszystkich uczestników. Mamy nadzieję, że Hajdi wkrótce nas odwiedzi ponownie.

       5. ZAJĘCIA Z WYKORZYSTANIEM PODŁOGI INTERAKTYWNEJ - 12.10.2018

      Podłoga interaktywna jest ,,magicznym wirtualnym dywanem", po którym dzieci poruszają się uczestnicząc w ten sposób w grach i zabawach edukacyjnych. Dzieci ingerują w tok gry, za pomocą ruchów rękami lub nogami. Zabawa i nauka z  wykorzystaniem podłogi interaktywnej rozwija u dzieci dużą motorykę, koordynację wzrokowo - ruchową, pobudza wyobraźnię,  spostrzegawczość i szybkość reakcji. 

 

6. WYCIECZKA DO KOMENDY POWIATOWEJ POLICJI W ŁAŃCUCIE

        Dnia 17 i 19 października odbyła się wycieczka 3,4 - latków i 4,5- latków do Komendy Powiatowej Policji w Łańcucie. Przedszkolaki miały okazję zwiedzić nową siedzibę Policji. Celem spotkania było ukazanie dzieciom, jak unikać zagrożeń i jak zachowywać się w sytuacjach niebezpiecznych, a przede wszystkim wytworzenie u dzieci przekonania, że policjantowi można ufać, że zawsze mogą na niego liczyć w trudnych dla siebie sytuacjach. Przedszkolaki zwiedziły policyjne korytarze, niektóre pomieszczenia, w których pracują policjanci min.: pokój zgłoszeń, pokoje okazań, pokój przesłuchań, sale odpraw. Pan policjant w trakcie opowiadania o swojej pracy, pokazał dzieciom przedmioty potrzebne im w pracy oraz pozwolił  dzieciom założyć niektóre elementy stroju policyjnego. Artakcją okazały się policyjne radiowozy.                                                                           Wycieczka do Komendy Policji przyniosła wszystkim wiele radości. DZIĘKUJEMY!

7. SPACER PO PARKU

         Dnia 19 października dzieci 5,6 - letnie po wycieczce w Komendzie Policji, odwiedziły również park znajdujący się wokół Zamku w Łańcucie. Przedszkolaki mogły podziwiać piękną złotą jesień oraz z daleka zobaczyć piękną budowlę, która niestety w chwili obecnej jest w remoncie.  Zaciekawienie dzieci pałacem było bardzo duże. Na pewno w to miejsce jeszcze powrócimy, aby w pełnej okazałości zobaczyć ten piękny zabytek.

 

     8. SPOTKANIE Z SIOSTRĄ BENEDYKTĄ - MISJONARKĄ Z BOLIWII

         Siostra opowiedziała przedszkolakom o życiu dzieci w Boliwii. Misjonarka opiekuje się tam małymi dziećmi; karmi niemowlęta, zmienia opatrunki. Swoje opowieści udokumentowała zdjęciami. Podkreśliła fakt, że mimo biedy jakiej doświadczają tamtejsze dzieci potrafią być radosne, szczere i otwarte na innych ludzi. Siostra pokazała dzieciom PismoŚwięte oprawione w skórę z lamy. Zaśpiewała też dla nich piosenkę w języku hiszpańskim. 

 

9. WYCIECZKA DO  GMINNEGO  OŚRODKA  KULTURY W ŻOŁYNI, ZWIEDZANIE  BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ 

       26 października  dzieci z naszego przedszkola  wybrały się na bajkę ,, Franklin.." do kina w Żołyni. Następnie udały się do Biblioteki Publicznej. Obejrzały bogaty księgozbiór przeznaczony specjalnie dla nich. Pani bibliotekarka opowiedziała dzieciom w jaki sposób można zapisać się do biblioteki oraz jak z niej korzystać. Zwróciła uwagę, jak należy zachować się w takim miejscu oraz jak szanować książki. Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowe zakładki do książek.

 

10. WYCIECZKA NA CMENTARZ

            Pamięć o zmarłych jest obowiązkiem każdego człowieka. Wprowadzając dzieci w świat wartości społeczno - moralnych, uczuć patriotycznych, nie może zabraknąć zajęć przybliżających dzieciom  naszych bohaterów narodowych. Jednym z takich zajęć była wycieczka na cmentarz. Dzieci zapaliły znicze na Grobie żołnierzy poległych w obronie  naszej Ojczyzny. Spacerując alejkami cmentarnymi, zrozumiały jak należy zachowywać się, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce.