• Zamierzenia dyd. wych. - gr. st.

• ZAMIERZENIA WYCHOWAWCZO – DYDAKTYCZNE

NA MIESIĄC LUTY 2024 ROK

PRZEDSZKOLE W ŻOŁYNI, ODDZIAŁ UL. GÓRSKA

GRUPA DZIECI 5,6 - LETNICH

TEMATYKA KOMPLEKSOWA:

1. WSPÓLNE ZABAWY

2. WSPÓLNE ZABAWY

3. BAŚNIE, BAJKI, BAJECZKI

4. WSPANIAŁE ZABAWY NA ŚNIEGU

5. TAJEMNICE KOSMOSU

ZAGADNIENIA PROGRAMOWE:

1.2. Nasza grupa. Rozwijanie relacji między dziećmi opartych na wzajemnym szacunku i akceptacji. Współdziałanie podczas zabaw, gier. Dbanie o nasze zdrowie – Ubieranie się odpowiednio do warunków atmosferycznych. Przebywanie na świeżym powietrzu ( uczestniczenie w spacerach). Rozwijanie wyobraźni i aktywności twórczej. Wzbudzanie zainteresowania literaturą. Utrwalanie zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas zimowych zabaw.

3. Organizowanie w sali kącika książek. Zwracanie uwagi na budowę książki: okładkę z tytułem i nazwiskiem autora, ilustrację. Przestrzeganie zasad korzystania z książek, odwracania stron, oglądania tekstu. Wzbudzanie zainteresowania literaturą: słuchanie wierszy, opowiadań baśni polskich i zagranicznych autorów, tworzenie własnych książeczek.

4. Poznanie charakterystycznych cech zimy oraz nazw sprzętów do uprawiania sportów i zabaw zimowych. Przestrzeganie ustalonych zasad zachowania i bezpieczeństwa podczas zimowych zabaw na śniegu i lodzie. Rozwijanie zainteresowań badawczych poprzez przeprowadzanie z dziećmi eksperymentów ze śniegiem.

5. Zdobywanie informacji na temat gwiazd. Poznawanie wyglądu i nazw planet Układu Słonecznego. Słuchanie ciekawostek na ich temat. Poznawanie zawodów związanych z kosmosem, np. kosmonauty, astronoma. Poznawanie ciekawostek, legend na temat satelity Ziemi Księżyca.