• OGŁOSZENIE

Wyniki rekrutacji dostępne są w poszczególnych placówkach przedszkola lub pod numerem telefonu:

oddział ul. Białobrzeska 17 22 43 078

odddział ul. Górska 17 22 43 079

oddział Zakącie 17 22 43 154

Kopanie Żołyńskie 17 22 43 818

• RAPORT Z EWALUACJI WEWNĘTRZNEJ PRZEDSZKOLA W ŻOŁYNI I PUNKTU PRZEDSZKOLNEGO W KOPANIACH ŻOŁYŃSKICH

• Prezentowany raport jest rezultatem ewaluacji wewnętrznej przeprowadzonej w roku szkolnym 2020/2021, w I półroczu, przez Przedszkole w Żołyni i Punkt Przedszkolny w Kopaniach Żołyńskich. Przedmiotem ewaluacji była ocena organizacji i przebiegu nauczania zdalnego w naszym przedszkolu.

Badaniem objęto:

225 rodziców ( wypełnionych 70 ankiet ) - 31,1%

PODSUMOWANIE BADANIA ANKIETOWEGO DLA RODZICÓW:

WNIOSKI:

Większość rodziców oceniła kształcenie na odległość organizowane przez Przedszkole w Żołyni i Punkt Przedszkolny w Kopaniach Żołyńskich na poziomie średnim. Propozycje zajęć i zabaw edukacyjnych przestawione przez nauczycieli były wystarczające. Zamieszczone zagadnienia i polecenia były jasno i zrozumiale przedstawione. Rodzice nie mieli trudności z realizacją przekazywanych zadań. Problemem, dla niektórych rodziców, był brak czasu związany z koniecznością pomagania dziecku i rodzeństwu w nauczaniu zdalnym. Większość rodziców nie widzi korzyści wynikających z nauczania zdalnego, jednak część z nich podkreśliła pozytywny wpływ na rozwój kompetencji ( wiedzy, postaw ) i umiejętności dziecka związanych z posługiwaniem się technologią informatyczno - komunikacyjną. Duża liczba ankietowanych rodziców ( prawie 90% ) uważa kontakt telefoniczny za najlepszą formę komunikowania się z nauczycielem. Część rodziców  jakość edukacji na odległość oceniła pozytywnie, podkeślając jednocześnie swoje niezadowolenie z samego faktu wprowadzenia takiej formy nauczania. Jednak połowa ankietowanych nie udzieliła żadnej odpowiedzi na pytanie dotyczące modyfikacji działań zmierzających do podniesienia jakości edukacji zdalnej.

MOCNE STRONY:

• Zagadnienia przedstawiane do realizacji były wystarczjące oraz podane w sposób jasny i zrozumiały.
            • Brak trudności z realizacją przekazywanych dzieciom zadań.
            • Kontakt telefoniczny najlepszą formą komunikowania się z nauczycielem.

SŁABE STRONY:

• Kształcenie na odległość w niedostateczy sposób umożliwia realizację procesu nauczania.
            • Rodzice są zbyt obciążeni, brak czasu utrudniał realizację przekazywanych treści.
            • Wysoki poziom niezadowolenia rodziców spowodowany wprowadzeniem edukacji zdalnej.

REKOMENDACJE:

• Doskonalić sposoby prowadzenia edukacji zdalnej w celu ułatwienia realizacji procesu nauczania.
            • Ograniczyć zakres materiału przeznaczonego do realizacji zamieszczanego na stronie internetowej Przedszkola.
            • Rekomendowane tradycyjne formy prowadzenia edukacji.